Rodinný apartmán v srdci Bratislavy - Arkhe

Rodinný apartmán v srdci Bratislavy

Byt v centru Bratislavy prošel náročnou rekonstrukcí tak, aby vyhověl potřebám pětičlenní rodiny. Výsledná podoba kombinuje historizující prvky s moderním designem.

perspektiv living byt bratislava matej hakar 10
 • Lokalita Bratislava, SK
 • Rok 2022
 • Velikost 110 m2
 • Foto Matej Hakár

Majitelé bratislavského bytu tráví většinu roku na cestách. Od nového bydlení proto očekávají, že se stane základnou pro jejich kosmopolitní způsob života, odkud mohou vyrážet do celého světa. Vzhledem k historické lokalitě chtělo studio bytu navrátit jeho původní charakter, který podtrhuje vysoký standard bydlení. Investor neměl v úmyslu dělat kompromisy. Čekal nás proto náročný úkol s členěním prostoru tak, abychom v interiéru promítli vše, co si klient přál: dostatek úložných prostor v každé části bytu, krb, dva dětské pokoje, ložnice s walk-in šatnou, technická místnost a v neposlední řadě také tři koupelny.

Centrální zónu jsme postavili na záměrném kontrastu jemné palety barev a výrazného křemene z Brazílie. Základ tvoří kombinace přírodního a tmavě mořeného dubu. V interiéru se objevují materiály bohaté na struktury. Tento mix funguje jako nadčasová kulisa pro designové solitéry a kultivované doplňky. Byt jsme rozdělili na denní a noční část, přičemž vstupní zónu představuje kuchyň se společenskou místností a přilehlou toaletou pro návštěvy. Středobod vstupní části zaujímá elegantní kuchyně s exotickým kamenem z Brazílie doplněná o vestavnou vinotéku.

Jak vybrat domácí vinotéku? Zabudovaná vinná stěna v interiéru rodinného apartmánu v Bratislavě

„Dispoziční řešení prošlo kompletní proměnou, každý milimetr v bytě má svůj účel.”

Chcete realizovat váš projekt?

Soukromá, intimní část bytu je oddělená od té společenské, kde se nacházejí tři ložnice a dvě plnohodnotné koupelny. Obývací pokoj s ložnicemi propojuje chodba, jejíž stěnu lemují atypické vestavěné skříně, které rodina se třemi dětmi pro ukládání nezbytností ocení. Přiléhajícím dětským pokojům vévodí na míru navržený atypický nábytek s měkkým kobercem na podlaze. Poslední ložnicí v bytě je ta rodičovská, na kterou navazuje walk-in šatna. Pro ucelenost interiéru zde opakujeme prvky kazetového obkladu a zrcadel na stěnách.

Jedním z klientových požadavků byl důraz na technologie a chytrou domácnost. Navrhli jsme proto řešení, které zajistí komfort a ušetří čas i prostředky. Jedním z nich je topení a chlazení pomocí tepelného čerpadla, jehož rozvody vedené podél oken neovlivňují vzhled interiéru. Inteligentní, stmívatelná světla zase jednoduše vykouzlí atmosféru, kterou klient v danou chvíli preferuje, ať už se jedná o komorní atmosféru v koupelně nebo podsvícení chodby díky nástěnným podlahovým světlům.

Produkty z této realizace

2

Vitra

Eames Lounge Chair

1

Miniforms

Mula

8

&Tradition

Flowerpot

untitled design 3

Vitra

Guéridon

Svěřte nám váš projekt


  Martin Pavlíček, architekt a jednatel ateliéru arkhe

  Martin Pavlíček

  Head Architect & Partner

  martin.pavlicek@arkhe.cz

  Zavřít