Rodinný apartmán v srdci Bratislavy - Arkhe

Rodinný apartmán v srdci Bratislavy

Rodinný apartmán v srdci Bratislavy prošel náročnou rekonstrukcí tak, aby vyhověl potřebám pětičlenní rodiny. Výsledná podoba kombinuje historizující prvky s moderním designem.

Rodinný apartmán v srdci Bratislavy
 • Lokalita Bratislava, SK
 • Rok 2022
 • Velikost 110 m2
 • Foto Matej Hakár

Majitelé bratislavského bytu tráví většinu roku na cestách. Od nového bydlení proto očekávají, že se stane základnou pro jejich kosmopolitní způsob života, odkud mohou vyrážet do celého světa. Vzhledem k historické lokalitě jsme chtěli bytu navrátit jeho původní charakter. Rodinný apartmán v srdci Bratislavy podtrhuje vysoký standard bydlení. Investor neměl v úmyslu dělat kompromisy. Čekal nás proto náročný úkol s členěním prostoru tak, abychom v interiéru promítli vše, co si klient přál: dostatek úložných prostor v každé části bytu, krb, dva dětské pokoje, ložnice s walk-in šatnou, technická místnost a v neposlední řadě také tři koupelny. 

Rodinný apartmán v srdci Bratislavy

Centrální zónu jsme postavili na záměrném kontrastu jemné palety barev a výrazného přírodního křemene na kuchyňské lince původem z Brazílie. Základ tvoří kombinace přírodního a tmavě mořeného dubu. V interiéru se objevují materiály bohaté na struktury. Tento mix funguje jako nadčasová kulisa pro designové solitéry a kultivované doplňky. Rodinný apartmán v srdci Bratislavy jsme rozdělili na denní a noční část, přičemž vstupní zónu představuje kuchyň se společenskou místností a přilehlou toaletou pro návštěvy. Středobod vstupní části zaujímá elegantní kuchyně s exotickým kamenem z Brazílie doplněná o vestavnou vinotéku. Pro kulinářský zážitek rodina nemusí chodit do restaurací a díky profesionálně vybavené kuchyni zvládne přípravu v pohodlí domova. Rodinná večeře se pak může odehrávat u kulatého stolu v obývací části, jež oživuje organické svítidlo Soap od Bomma.

Rodinný apartmán v srdci Bratislavy
Rodinný apartmán v srdci Bratislavy

„Dispoziční řešení prošlo kompletní proměnou, každý milimetr v bytě má svůj účel.”

Chcete realizovat váš projekt?

Soukromá, intimní část je oddělená od té společenské, kde se nacházejí tři ložnice a dvě plnohodnotné koupelny. Obývací pokoj s ložnicemi propojuje chodba, jejíž stěnu lemují atypické vestavěné skříně, které rodina se třemi dětmi pro ukládání nezbytností ocení. Přiléhajícím dětským pokojům vévodí na míru navržený atypický nábytek s měkkým kobercem na podlaze. Poslední ložnicí v bytě je ta rodičovská, na kterou navazuje walk-in šatna. Rodinný apartmán v srdci Bratislavy opticky propojuje kazetový obklad a zrcadla na stěnách, které prostor sjednocují.

Rodinný apartmán v srdci Bratislavy
Rodinný apartmán v srdci Bratislavy

Jedním z klientových požadavků byl důraz na technologie a chytrou domácnost. Navrhli jsme proto řešení, které zajistí komfort a ušetří čas i prostředky. Rodinný apartmán v srdci Bratislavy využívá topení a chlazení pomocí tepelného čerpadla, jehož rozvody vedené podél oken neovlivňují vzhled interiéru. Inteligentní, stmívatelná světla zase jednoduše vykouzlí atmosféru, kterou klient v danou chvíli preferuje, ať už se jedná o komorní atmosféru v koupelně nebo podsvícení chodby díky nástěnným podlahovým světlům.

Quiet luxury v interiérovém designu

Autorský tým

Produkty z této realizace

2

Vitra

Eames Lounge Chair

1

Miniforms

Mula

8

&Tradition

Flowerpot

untitled design 3

Vitra

Guéridon

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít