Útulné bydlení v řadovém domě - Arkhe

Útulné bydlení v řadovém domě

Interiér novostavby řadového rodinného domu na Praze 10 se nese v duchu praktičnosti a funkčnosti. Mladý manželský pár patří mezi vyznavače minimalismu. Útulné bydlení v řadovém domě se nese v duchu světlých barev, vzdušnosti a kvalitního vybavení.

 

arkhe utulne bydleni verynicebeautiful 05 1 1
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2022
 • Velikost 156 m2
 • Foto Verynicebeautiful

Náš nový projekt interiéru rodinného domu na Praze 10 se nese v tlumených přírodních tónech.⁠⁠ Centrem dvoupodlažního domu se stává obytný prostor v přízemí, propojující kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. ⁠⁠Na přání klienta navrhujeme klidný světlý prostor akcentující přírodní materiály. Útulné bydlení v řadovém domě jsme navrhovali tak, aby se klienti cítili dobře a bylo jednoduché a praktické.

Útulné bydlení v řadovém domě

Interiér je definován klasickou dubovou podlahou. Parkety jednotlivé místnosti přirozeně propojují a vytváří tak kompaktní celek. Otevřenosti a vzdušnosti prostoru nahrává spojení kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. V barevně střídmých interiérech vždy hledáme možnosti, jak jednolitý celek rozbít. V případě obývacího pokoje jsme se rozhodli pro zelenou čalouněnou pohovku. Zemitá, avšak stále konzervativní barva tvoří harmonický celek s dubovou podlahou a bílými zdmi. Výrazu dodává kuchyňská deska z technického kamene Technistone.

„Parkety jednotlivé místnosti přirozeně propojují a vytváří tak kompaktní celek.”

Chcete realizovat váš projekt?

Rozhodnutí, zda mít v koupelně vanu či sprchový kout může být nekončící dilema. Útulné bydlení v řadovém domě a jeho koupelny mají oboje.  Atypický sprchový kout vyrobený z profilovaného skla má nesporné výhody – dodává pocit většího soukromí a zároveň je i praktický na údržbu. Černý matný rám do kterého je zasazen také dobře koresponduje s ostatními tmavými prvky v koupelně. ⁠

 

O nejrůznějších typech skla jsme psali v tomto článku.

Vstupní prostor by se neměl podceňovat ani zanedbávat, jde o první vizitku při vstupu do interiéru. Prostor musí být funkční, zároveň by měl také reflektovat styl interiéru celého bytu. Jak tohle vše spojit? ⁠⁠Chodba v rodinném domě potřebuje dostatek úložných míst, která jsme vyřešili prostřednictvím atypických vestavěných skříní. Multifunkční skříň se sedákem využívá prostor na maximum.

Použití terrazza v koupelnách zažívá velký boom. Dostupné jsou nejrůznější barevné varianty, kombinace a textury. Pro útulné bydlení v řadovém domě jsme se rozhodli pro velkoformátovou dlažbu právě s motivem terrazza v jemné barevné paletě. Prostor oživují černé matné detaily v podobě podmínkových baterií, světel a žebříkového radiátoru. Sklo má v koupelně význačnou roli – v rámci sprchové zástěny jsme kombinovali čiré a vroubkované sklo. Díky čistému a nadčasovému designu je snadno kombinovatelné i s jinými materiály a barvami. 

Autorský tým

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít