Interiér mezonetu v přírodních tónech - Arkhe

Interiér mezonetu v přírodních tónech

Mladá čtyřčlenná rodina s dvěma malými dětmi nás oslovila pro návrh interiéru jejich mezonetového bytu na Praze 10. Požadavky pro bydlení byly jasné – praktické dispozice, dostatek úložného prostoru a přírodní materiály.

 

 

Interiér mezonetu v přírodních tónech
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2023
 • Velikost 130 m2
 • Vizualizace arkhe

Interiér mezonetu v přírodních tónech má navodit příjemnou a útulnou atmosféru v duchu minimalismu s použitím přírodních materiálů. Potěšilo nás, že majitelé vlastní některé z ikonických vintage kousků nábytku. Obývací pokoj proto zútulňují křesla od Jindřicha Halabaly.

Interiér mezonetu v přírodních tónech

Barevná paleta zahrnuje tlumené odstíny šedé a zelené, doplněné o vintage nábytek, který interiéru dodává osobitý charakter. Interiér mezonetu v přírodních tónech sjednocuje dubová podlaha se vzorem stromečku. Kuchyňskou linku v zelených tónech oživuje terazzo obklad Amazonia RMC. Jedná se o vysoce kvalitní umělý mramor, který se pro svoji odolnost hodí i na podlahu či koupelnová umyvadla. Povrch kuchyňské desky je tvořen z tvrzeného kamene Technistone. 

Interiér mezonetu v přírodních tónech

„Potěšilo nás, že majitelé vlastní některé z ikonických vintage kousků nábytku. Obývací pokoj zútulňují křesla od Jindřicha Halabaly.”

Chcete realizovat váš projekt?

Důležitý bod v návrhu hrály úložné prostory. Pro mladou rodinu se dvěma dětmi jich nikdy není dostatek. Klientka si přála, abychom přišli se zajímavým řešením. V rámci atypického policového systému v jídelně jsme kombinovali princip otevřených polic na designové předměty a zavřených skříněk, do kterých se mohou schovat hračky nebo elektronika.  

Interiér mezonetu v přírodních tónech
Interiér mezonetu v přírodních tónech

Interiér mezonetu v přírodních tónech jsme v rámci nábytkového vybavení zařídili s pomocí lokálních výrobců – v ložnici konkrétně českou značku BUDU, která se specializuje na řemeslnou práci s kvalitním masivním dřevem. Dalším přírodním prvkem, který má interiér mezonetu v přírodních tónech je ratanový výplet, který tvoří zadní stranu šatny a propouští do ni světlo.  

Dispozice bytu byla rozdělena společenskou a intimní část. Na nejvyšší patře se nachází kuchyně propojena s obývacím pokojem a velkorysou terasou s výhledem na Prahu. Prostor je zde i na pracovnu, jelikož klient pracuje často z domova. O poschodí níže mají majitelé ložnici se šatnou, dva dětské pokoje a hygienické zázemí.

Autorský tým

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít