Proces - Jak pracujeme - Arkhe

Design & Build

Jsme si vědomi, že v dnešní zrychlené době je každé řešení, které znamená úsporu času, velkým benefitem. Proto našim klientům nabízíme službu Design & Build neboli návrh a realizaci interiéru na klíč. V podstatě se jedná o realizaci projektu, která spojuje architekta a dodavatele. Věříme totiž, že úspěšný projekt začíná a končí spoluprací všech zúčastněných stran. Starosti ohledně harmonogramu, komunikace a výběru dodavatelů můžete s klidným srdcem nechat na nás. My jsme pro vás hlavním partnerem celého projektu. A jsme to i my, kdo řeší případné nepříjemnosti spojené s jeho realizací.

igorzacharov 20220818 dsf9193

Plánujete, kupujete nebo rekonstruujete nemovitost? V případě, že pro tyto účely chcete využít služeb architekta, jste na správném místě. Klienti nás častokrát osloví s projektem aniž by věděli, co je vlastně čeká. Realizace nového interiéru je komplexní a náročný proces, pojďme si ho tedy společně trochu objasnit. Postráme se o vše potřebné – návrh i realizace interiéru na klíč.

Úvodní konzultace

V případě, že uvažujete nad realizací pod dohledem architekta, je ideální se na něj obrátit co nejdříve. Architekt je Vaším partnerem po celou dobu od návrhu až po samotnou realizaci. Je tedy důležité si společně projít zadání, zjistit Vaše představy a zároveň se seznámit s možnostmi. Stěžejním materiálem pro konzultaci proto bude půdorys vaší nemovitosti nebo katastrální číslo parcely. Abychom vašemu snu mohli dodat reálné kontury, oceníme i vaše reference či moodboard.

Analýza a návrh dispozice

Nastudujeme si podklady a na základě vašeho zadání zformujeme koncepci celého projektu. Vždy se snažíme připravit více variant dispozic, které budou dobře fungovat. Finální výstup se však odvíjí od společné diskuze o vizi vašeho budoucího domova. Tato fáze nám dává prostor pro pochopení vašich snů, na kterých pak můžeme dále stavět.

 • – Vstupní data a jejich revize
 • – Analýza požadavků a představ klienta
 • – Konsolidace obecně platných principů v návaznosti na design a prostor
 • – Návrh dispozice – zakreslení atypických prvků a typového vybavení

Studie interiéru

U studie vycházíme z pochopení vašich potřeb a přání. Každý interiér je jiný a naším úkolem je vytvořit ten pravý pro vás. Místo, které bude vaším domovem, prostředí šité na míru. To vše vychází z hlubokého porozumění a vzájemných dialogů, které nám pomohou poznat více vás i vaše přání. Výstup studie interiéru zahrnuje analýzu dispozice, návrh nového uspořádání a moodboardy pro jednotlivé místnosti.

 • – Koncepce designu
   1. /  Základní principy a motivy návrhu interiéru, materiálového řešení
   2. / Výběr povrchových materiálů
 • – Dispoziční uspořádání ((atypický nábytek, volně stojící nábytek, osvětlení, …)
 • – Vizualizace vybraných prostor
 • – Návrh atypických prvků v rámci řešených prostor
 • – Koncepce designových prvků
  1. / Svítidla
  2. / Nábytek (volně stojící a atypický)
  3. / Dekorace, grafika

Technická dokumentace

V případě odsouhlasení pokračují naše práce na technické dokumentaci a přípravě podkladů pro tender. Snažíme se, aby tento proces probíhal již během studie a urychlil tak následující kroky. Jedná se o podrobné výkresy pro zhotovení stavby – seznam detailů, prvků a atypického nábytku. Výkresová část projektu se může zdát nezajímavá, ale právě v ní prohlubujeme detaily a dodáváme vašemu bytu reálné kontury. Tato fáze vždy souvisí s aktuální situací na trhu, proto samotný proces může trvat 3-6 týdnů pro přípravu komplexní cenové nabídky na realizaci. Po odsouhlasení rozpočtu a jasného termínu pro start projektu je připraven i konkrétní harmonogram realizace.

 

 • – Půdorysy v měřítku 1:50
  1. / Interiérové zařízení s vyznačením atypických prvků a obkladů
  2. / Stavební úpravy (s důrazem na jejich minimalizaci)
  3. / Povrchové úpravy
  4. / Podhledy
   1. /  Svítidla
   2. / Povrchové úpravy
 • – Pohledy v místech požadavku na stavební připravenost
 • – Pravidla pro umisťování koncových prvků
 • – Výkresová dokumentace atypických prvků
 • – Tabulka materiálů pro vzorkování

Cenová nabídka a harmonogram

Po absolvování úvodní schůzky od nás obdržíte cenovou nabídku s rozsahem služeb. Součastí je také harmonogram s předpokládanými termíny – start projektu i termín plánovaného stěhování. Vždy záleží na rozsahu projektu, ale samotná projekční část může trvat mezi 6-12 týdny. Plánujeme prezentace v předstihu tak, aby i tato část procesu návrhu odpovídala harmonogramu. Pokud nám dáte zelenou, následuje podepsání smlouvy, po kterém už začínáme pracovat na prvních krocích na cestě k vašemu novému bydlení.

Vzorkování

Tuto část shledávají naši klienti jako jednu z nejoblíbenějších. Od digitální prezentace materiálů se totiž dostáváme k jejich fyzickému představení. Vybrané materiály od struktury podlah, omítky, odstínu MDF desky až po texturu látek si klient může sám “osahat“. Klienti tak mají možnost vidět náš výběr na vlastní oči a představit si, jak spolu barvy, textury a materiály ladí. V rámci naší interní vzorkovny se stovkami materiálů jsme schopni vzorky alternovat k vaší maximální spokojenosti.

Realizace

Autorský dozor v průběhu realizace zaručuje jistotu, že projekt dopadne přesně tak, jak byl zamýšlen. Dynamiku stavby je nutné mít pod dohledem. Pravidelně dohlížíme na realizaci a průběh dodavatelských prací. Chceme vám dopřát pohodové chvíle a radost z hotového interiéru. To, co tomu předchází, nechte na nás. Součástí je kontrola výrobní dokumentace nebo komunikace s dodavateli. Zabezpečíme vám kompletní realizaci a přeměnu snu ve skutečnost. Pečlivá selekce dodavatelů a firem, na které se můžeme spolehnout je základním kamenem každé naší realizace. Vybíráme si partnery, jež dokáží naplnit naše náročná zadání a splní je do posledního detailu, ať už je jedná o stavební práce nebo dodání nábytku.

Předání interiéru

Hotovo, uklizeno, připraveno k nastěhování. Při předání interiéru od nás také obdržíte předávací protokol, záruční listy a manuál k údržbě. Aby interiér zůstal stále takový, jaký jste si ho přebírali při dokončení, je potřeba o něj pečovat. Vše potřebné o materiálech, nastavení spotřebičů a správné péči najdete v tomto užitečném dokumentu. Realizace interiéru není jednoduchá práce, proto klienty za spolupráci rádi obdarováváme, aby na nás měli příjemnou vzpomínku. Čím? To už nechte na nás.

O nás
Zavřít