Interiér mezonetu na Vinohradech - Arkhe

Interiér mezonetu na Vinohradech

Zadání bylo jednoznačné. Navrhnout pohodlný a praktický prostor pro rozrůstající se rodinu. Interiér mezonetu na Vinohradech má být elegantní a kreativní zároveň.

 

 

interier mezonetu na vinohradech arkhe 04 scaled
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2024
 • Velikost 113 m2
 • Vizualizace arkhe

Byt vblízkosti oblíbeného Jiřáku je domovem mladé rodiny. Snoubí se tu centrální poloha a městský charakter bydlení s klidem a pohodlím. Koncept rekonstrukce mezonetu rozvíjíme kolem myšlenky funkčního a nápaditého interiéru. Jedním z hlavních požadavků je zabezpečit dostatek úložných prostor.  

Vizuální a materiálový koncept stavíme na jednoduchém řešení atypických úložných prostor v kombinaci s výrazově silnými prvky v interiéru. Skulpturální formy, odlišné struktury, zajímavý detail a umírněná barevnost vycházejí z prostorových možností bytu a snahy o vytvoření nadčasového, kvalitního a funkčního interiéru. 

„Interiér mezonetu na Vinohradech má být elegantní a kreativní zároveň.”

Chcete realizovat váš projekt?

Interiér mezonetu na Vinohradech a jeho materiálová a barevná paleta je založena na neutrálních šedých, bílých a béžových odstínech různých struktur a materiálů, doplněných o výraznější kámen, přírodní dubové dřevo a materiálově extravagantnější kousky typového nábytku.

Vstupní prostor charakterizuje výška a ústřední prvek schodiště. V návrhu se snažíme o maximalizaci úložného prostoru, který umisťujeme k dveřím do prádelny i pod schodiště. Zádveří je od zbytku prostoru odčleněno nižším podhledem a charakterem podlahy. Abychom opticky prostor zvětšili, na stěnu přiléhající ke vstupu umisťujeme velkoformátové zrcadlo. Osobitou uměleckou instalaci představují svítidla Dew Drops od Bomma, které působí jako dominantní šperk interiéru.

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít