Interiér domu v béžových tónech ⁠ - Arkhe

Interiér domu v béžových tónech ⁠

Hladké povrchy, béžové odstíny a rovné linie. Interiér rodinného domu je minimalistický, avšak přesto hřejivý – díky přírodním prvkům.

 

 

Interiér domu v béžových tónech
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2024
 • Velikost 250 m2
 • Vizualizace arkhe

Navzdory omezené paletě materiálů není interiér domu v béžových tónech ochuzen o hru textur – přírodních i umělých, nepravidelných i přesných. Konzervativní noblesu osvěžují výrazné kusy nábytku. Navrhujeme interiér, který slouží jako funkční základní vrstva, kterou zabydlí klienti svým každodenním životem.

Interiér domu v přírodních tónech

Navrhujeme minimalistický interiér, který maximálně využívá přirozeného osvětlení z rozsáhlých prosklených ploch. V návrhu pracujeme s rovnými čistými liniemi, které navazují na přísnou geometrii rodinného domu. Aby interiér i přesto působil útulně, zjemňujeme ho oblými organickými tvary a materiály.

Interiér domu v béžových tónech
Interiér domu v béžových tónech

„Interiér rodinného domu je minimalistický, avšak přesto hřejivý – díky přírodním prvkům.”

Chcete realizovat váš projekt?

Základ materiálové palety interiéru domu v béžových tónech ⁠tvoří bílá stěrka použitá na podlaze ve všech místnostech domu. Paletu doplňujeme o materiály v teplých zemitých odstínech – primárně světlé béžové tóny v kombinaci s mořenou dubovou dýhou v tmavě šedém odstínu. Rovné linie rozbíjíme pomocí oblých tvarů nábytků a organických křivek skleněných designových svítidel. 

Interiér domu v přírodních tónech

Centrální prvek obytného prostoru tvoří kuchyně s oválným jídelním stolem, který rozděluje kuchyňskou a obývací část. Jeho oblý tvar umožňuje plynulý pohyb v interiéru i přístup na terasu s přiléhající zahradou. Kuchyňská linka s deskou z přírodního křemene v odstínu Taj Mahal v jemných béžových tónech dobře koresponduje s celkovou barevností interiéru. Vybrané textury spolu rezonují a vytvářejí luxusní materiálovou paletu. Prostor pod schodištěm je využit pro platformu navazující na schodiště, na které je vytvořeno nízké sezení rozšiřující obývací pokoj.

Interiér domu v béžových tónech - návrh pracovny

Vzhledem k jednoduchosti použitých materiálů, klademe důraz na řemeslné provedení dřevěných a textilních prvků. Interiér domu v béžových tónech ⁠se vyznačuje vysokou mírou detailu a kvality použitých materiálů a prvků, aby se lidské oko mělo na co soustředit. V kuchyňské části nad jídelním stolem proto navrhujeme svítidlo Dew Drops od české sklárny Bomma, které je inspirováno kapkami rosy. 

Autorský tým

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít