Industriální minimalismus rodinného domu - Arkhe

Industriální minimalismus rodinného domu

Nový domov pro mladou rodinu ve Zlíně se volně inspiruje místem, které má bohatou industriální historii. Koncept proto rozvíjíme kolem myšlenky funkčního a výrazově upřímného interiéru v původním domě ze 70. let. Vytváříme industriální minimalismus rodinného domu ve Zlíně, který nepůsobí chladně a vyzařuje teplo domova. 

 

industriální minimalismus rodinného domu Inspirace pro moderní kuchyně
 • Lokalita Zlín, CZ
 • Rok 2023
 • Velikost 239 m2
 • Vizualizace Perspektiv

Vytváříme prostor maximálně fungující pro své uživatele, jehož design je založen na kontrastu surových, neopracovaných materiálů a hladkých linií dřevěného a čalouněného nábytku. Betonová tvárnice v interiéru funguje jako reinterpretace zlínských cihliček, profilované sklo zase odkazuje na industriální prvek drátoskla u průmyslových budov. Industriální minimalismus rodinného domu stavíme na technicistních detailech z černého kovu nebo hrubé omítce, kterou zjemňujeme a zútulněnou dalšími atypickými a typovými prvky. 

industriální minimalismus rodinného domu

Klienti se nebáli výrazného konstrastu mezi neuhlazeným industriálem a čistým minimalismem. Industriální minimalismus rodinného domu stavíme na materiálové a barevné paletě, které je založena na surových materiálech industriálního charakteru. Beton, cihla, surová ocel, sklo či odhalený betonový strop jsou zjemněny působením světlého dřeva, kůže a strukturovaných textilií. Výrazný prvek tvoří cihla porotherm s bílým nátěrem, jež se v rámci interiéru opakuje na několika místech včetně obložení krbu v obývacím pokoji. Mysleli jsme i na atmosférické osvětlení, které dodá interiéru útulný nádech.

Industriální minimalismus rodinného domu

„Klienti se nebáli výrazného konstrastu mezi neuhlazeným industriálem a čistým minimalismem.”

Chcete realizovat váš projekt?

První nadzemní podlaží slouží pro účely setkávání obyvatel domu a návštěv. Denní část má proto otevřený půdorys. Zóny kuchyně a jídelny jsou vizuálně odčleněny nižším podhledem a materialitou. Druhé nadzemní podlaží sestává z pokojů pro jednotlivé členy rodiny. Noční část s master ložnicí a dvěma dětskými pokoji doplňují dvě koupelny a šatník, který je součástí komunikačního prostoru. 

industriální minimalismus rodinného domu
industriální minimalismus rodinného domu

Koupelnu v neutrální barevné paletě definují černé kovové tyčové elementy. Šedo-černá kombinace je doplněna dřevem, které interiéru dodává útulnou atmosféru. Intimita prostředí je posílena tmavým obkladem a nepřímým nasvícením. Industriální minimalismus rodinného domu akcentuje funkční interiér racionálních forem a tlumených barev, který doplňujeme výraznými a svéráznými designovými kousky oblých tvarů. Tím je například křeslo Margas od skandinávské značky &Tradition nebo jídelní stůl Juice s neobvyklou podnoží od italských Miniforms. 

industriální minimalismus rodinného domu
industriální minimalismus rodinného domu

Autorský tým

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít