Industriální byt pro milovníka techna - Arkhe

Industriální byt pro milovníka techna

Klub, hotel, nebo byt? Od každého něco.Industriální byt pro milovníka techna skvěle odráží osobnost majitele: je odvážný, extravagantní, nebojí se neotřelých kombinací ani dlouhých večírků.

 

Industriální byt pro milovníka techna
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2019
 • Velikost 118 m2
 • Foto BoysPlayNice
Exotickou dýhu střídá perforovaný kov. Tam, kde byste hledali pracovnu, je dýdžejský pult. Zdí je tu jen minimum, prostorem se klidně můžete protančit. Industriální byt pro milovníka techna je nespoutaný – a přesně tak si to majitel přál. Vede mezinárodní společnost, hodně cestuje a má rád atmosféru designových hotelů. I doma chtěl mít pocit, jako kdyby byl na dovolené.
Industriální byt pro milovníka techna

Cestování jde ruku v ruce se svobodou, a ta prostoru zpočátku chyběla. Zásadně jsme proto změnili původní nepřehlednou dispozici, prostor zbavili přebytečných příček a otevřeli ho. Jednotlivé zóny a účely na sebe plynule navazují, místnosti jsou rozdělené pouze posuvnými skleněnými dveřmi. I ty se však dají zasunout do vestavěných skříní a můžou zcela zmizet. Funkce prostoru tak nedefinují zdi, ale materiály. Kontinuitu jsme podpořili litou šedou podlahou na celé ploše bytu. Industriální byt pro milovníka techna spojují industriální doplňky a detaily. Pracovali jsme s drátosklem, kovem, zdivem natřeným na bílo a tmavými panely. Klient si přál, abychom v prostoru použili netradiční exotickou dýhu s výraznou kresbou. Nechali jsme si proto udělat skeny dřeva a skládali vzor tak, aby opravdu vynikl. 

Industriální byt pro milovníka techna
Industriální byt pro milovníka techna

„Prostoru chyběla otevřenost, rozhodli jsme se proto zásadně změnit původní nepřehlednou dispozici a prostor zbavit přebytečných příček.”

Chcete realizovat váš projekt?

Majitelovu vášeň, elektronickou hudbu, jsme interpretovali i pomocí nábytku. Extravaganci podtrhují vyzývavá svítidla Shibari od české sklářské značky BOMMA. Doplňují je industriální úchytky od londýnské značky Buster+Punch a nerezové vypínače GIRA. Na majitelovu velkou vášeň, elektronickou hudbu, odkazuje nejen neonový nápis „I love techno”, ale také stolek s potiskem z kolekce Diesel pro Moroso, který najdete v obývacím pokoji. Finální tečkou pak představuje pracovna, nebo spíše DJ studio s neonovým nápisem ,,I love techno“. Majitel se netají tím, že jeho hosté jsou interiérem residence překvapeni. Po chvilce rozkoukání se ale na industriální byt pro milovníka techna vždy těší.

Industriální byt pro milovníka techna
Inspirace pro koupelnu

Autorský tým

 • Martin Stára

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít