arkhe.SPACE - Arkhe

arkhe.SPACE

Showroom v nové budově BLOCK Karlín se stává novou destinací pro milovníky interiérového designu. Otevřeli jsme arkhe.SPACE – místo pro inspiraci, setkávání a interiérový design. Multifunkční prostor, který dokonale odráží vizi našeho studia. 

 

arkhe.SPACE - návrh a realizace interiéru Praha
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2024
 • Velikost 186 m2
 • Foto Igor Zacharov

Plán otevřít si vlastní showroom jsme měli od začátku. Šlo jen o to, najít ideální prostor, který by poskytl společné zázemí pro studio arkhe a perspektiv. To se nakonec povedlo na adrese Rohanské nábřeží 717/4 v pražském Karlíně. arkhe.SPACE má sloužit jako vizuální reprezentace podstaty arkhe.

arkhe.SPACE

„Místo pro inspiraci, setkávání a interiérový design.”

Interiér arkhe.SPACE jsme pojali, jako by to byl náš velký byt. Ve funkčně rozdělených zónách se člověk snadno inspiruje, ať už hledá řešení pro obývací pokoj, kuchyň, nebo pracovnu. Pro komplexní řešení jsme zvolili výrazné obklady z recyklovaného mramoru, surového kovu a dubových panelů, které evokují domácí prostředí a časem získávají příjemnou patinu. Interiér reprezentuje principy, na nichž jsme studio před dvěma roky zakládali.

Ústřednímu prvku – kávovému baru – sekunduje vložená zasedací místnost. Místo tak slouží pro setkávání komunity arkhe a perspektiv, ale také jako dynamická galerie kurátorsky vybraného nábytku a bytových doplňků. Přírodní barevnou paletu doplňují výrazné barevné akcenty. Celému prostoru dominuje terakotová, tmavě zelená a kobaltově modrá barva. V detailech pak arkhe pracuje s konstasty textur, od vlněného bouclé až po barevné sklo a keramiku.

Kromě zavedených značek, které zastupujeme – &Tradition, HEM, Fest, Miniforms a jsou vidění v našem showroomu jsme vybírali i z řad oblíbených jmen z místní designové scény. Spolupráci s Elis Monsport jsme započali u prvního vydání arkhe designových novin, když jsme v roce 2022 uváděli ateliér na trh. Její produkty proto nesmí chybět ani v arkhe.SPACE. Na úspěšný formát novin jsme navázali dalším číslem, kam jsme ke spolupráci přizvali designérku Pauline Hagan. Sklo a keramiku doplňují výrazné výtvarné práce Lu Jindrák Skřivánkové, která v prostoru připravila i unikátní mural vycházející z barevnosti prostoru. Milovníci voňavých produktů si také přijdou na své díky produktům od Meadows. Součástí je i náš nový Eshop.

arkhe.SPACE - návrh a realizace interiéru Praha

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít