Rodinný dům v moderním skandinávském stylu - Arkhe

Rodinný dům v moderním skandinávském stylu

Interiér novostavby rodinného domu na Praze 6 pro mladou rodinu jsme koncipovali jako minimalistickou a klidnou oázu v tlumených barvách. Rodinný dům v moderním skandinávském stylu je však plný překvapivých detailů.

 

Rodinný dům v moderním skandinávském stylu
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2022
 • Velikost 246 m2
 • Vizualizace Perspektiv

Dům ve vilové čtvrti, daleko od ruchu velkoměsta jsme navrhli tak, aby se život mohl odehrávat plnohodnotně jak v interiéru, tak i v exteriéru. Díky přilehlé zahradě a velkoformátovým oknům je propojení velmi přirozené. Základní myšlenku interiérového řešení představují otevřené prostory pro setkávání rodiny a přátel, které je možné přizpůsobovat aktuálním potřebám uživatelů.

Rodinný dům v moderním skandinávském stylu

Ústřední místnost představuje otevřená kuchyň s ostrůvek a přilehlou obývací částí. Do vzdušného prostoru umisťujeme atypické otevřené police pro knihy a dekorace, které dodávají na pocitu útulnosti. Tlumenou paleta světlých odstínů kombinujeme s poctivými materiály, které podporují přirozené vzory a textury. Dřevěná dubová podlaha, betonová stěrka a granit na pracovní desce tvoří základní paletu, kterou pak doplňují další elementy v podobě textilií a nevšedních kusů nábytku. Interiér propojují motivy vertikálních linií, které mu dodávají potřebnou míru detailu. Použity jsou jak ve formě lamel, tak na struktuře omítky nebo v rámci černých kovových prvků policových sestav a svítidel. Hmotově jednoduchý interiér je zjemněn použitím několika druhů textilií v šedých a zemitých odstínech s různou strukturou.

Rodinný dům v moderním skandinávském stylu
Rodinný dům v moderním skandinávském stylu

„Pozornost byla věnována detailům, povrchové úpravě a působení jednotlivých materiálů, abychom zdůraznili jejich vzhled.”

Chcete realizovat váš projekt?

Akční rodina si díky výhodné dispozici mohla dovolit realizovat plnohodnotnou společenskou místnost s barem. Zábava se tak může konat nejen u domácího kina, ale i při hraní billiardu, ping pongu nebo deskovek. Klademe důraz na použití správných materiálů a dosažení akusticky vhodného prostředí.  To zajišťují závěsy, kterými je možné místnost opticky rozdělit. Místnost tedy lze používat několika různými způsoby a pomocí závěsů ji rozdělit do samostatných zón. Nedílnou součástí interiéru je také pohodlná pohovka,  která nabízí prostor pro přespání hostů. Zajímavé nábytkové prvky pro rodinný dům v moderním skandinávském stylu jsme vybírali od italské značky miniforms

Rodinný dům v moderním skandinávském stylu

Jestli je pro tento interiér typický jediný prvek, je to jednoznačně aplikace dřevěných či textilních lamel na atypickém nábytku. V ložnici jsme z lamel vytvořili čelo postele, které jsme prodloužili po obvodu stěny. ⁠Barevná paleta materiálů v koupelně navazuje na tu v ložnici – opakují se zde přírodní odstíny dřeva a vertikální motivy v podobě prořezaného keramického obkladu. Chtěli jsme docílit pocitu relaxace a uvolnění, naturální tóny tuto úlohu splňují na jedničku. Jak se vám rodinný dům v moderním skandinávském stylu líbí?

Produkty z této realizace

untitled design

&Tradition

Betty TK3

9

&Tradition

Develius

3

Miniforms

Barry

6

Miniforms

Mastea

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít