Rodinný dům v moderním skandinávském stylu - Arkhe

Rodinný dům v moderním skandinávském stylu

Interiér novostavby rodinného domu na Praze 6 pro mladou rodinu jsme koncipovali jako minimalistickou a klidnou oázu v tlumených barvách. Moderní skandinávský interiér je však plný překvapivých detailů.

 

obyvacka min
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2022
 • Velikost 246 m2
 • Vizualizace Perspektiv

Dům ve vilové čtvrti, daleko od ruchu velkoměsta jsme navrhli tak, aby se život mohl odehrávat plnohodnotně jak v interiéru, tak i v exteriéru. Díky přilehlé zahradě a velkoformátovým oknům je propojení velmi přirozené. Základní myšlenku interiérového řešení představují otevřené prostory pro setkávání rodiny a přátel, které je možné přizpůsobovat aktuálním potřebám uživatelů.

Ústřední místnost představuje otevřená kuchyň s ostrůvek a přilehlou obývací částí. Do vzdušného prostoru umisťujeme atypické otevřené police pro knihy a dekorace, které dodávají na pocitu útulnosti. Tlumenou paleta světlých odstínů kombinujeme s poctivými materiály, které podporují přirozené vzory a textury. Dřevěná dubová podlaha, betonová stěrka a granit na pracovní desce tvoří základní paletu, kterou pak doplňují další elementy v podobě textilií a nevšedních kusů nábytku. Interiér propojují motivy vertikálních linií, které mu dodávají potřebnou míru detailu. Použity jsou jak ve formě lamele, tak na struktuře omítky nebo v rámci černých kovových prvků policových sestav a svítidel. Hmotově jednoduchý interiér je zjemněn použitím několika druhů textilií v šedých a zemitých odstínech s různou strukturou.

„Pozornost byla věnována detailům, povrchové úpravě a působení jednotlivých materiálů, abychom zdůraznili jejich vzhled.”

Chcete realizovat váš projekt?

Akční rodina si díky výhodné dispozici mohla dovolit realizovat plnohodnotnou společenskou místnost s barem. Zábava se tak může konat nejen u domácího kina, ale i při hraní billiardu, ping pongu nebo deskovek. Klademe důraz na použití správných materiálů a dosažení akusticky vhodného prostředí.  To zajišťují závěsy, kterými je možné místnost opticky rozdělit. Místnost tedy lze používat několika různými způsoby a pomocí závěsů ji rozdělit do samostatných zón. Nedílnou součástí interiéru je také pohodlná pohovka,  která nabízí prostor pro přespání hostů. 

Jestli je pro tento interiér typický jediný prvek, je to jednoznačně aplikace dřevěných či textilních lamel na atypickém nábytku. V ložnici jsme z lamel vytvořili čelo postele, které jsme prodloužili po obvodu stěny. ⁠Barevná paleta materiálů v koupelně navazuje na tu v ložnici – opakují se zde přírodní odstíny dřeva a vertikální motivy v podobě prořezaného keramického obkladu. Chtěli jsme docílit pocitu relaxace a uvolnění, naturální tóny tuto úlohu splňují na jedničku. ⁠

Produkty z této realizace

untitled design

&Tradition

Betty TK3

9

&Tradition

Develius

3

Miniforms

Barry

6

Miniforms

Mastea

Svěřte nám váš projekt


  Martin Pavlíček, architekt a jednatel ateliéru arkhe

  Martin Pavlíček

  Head Architect & Partner

  martin.pavlicek@arkhe.cz

  Zavřít