Prosluněný byt na Vinohradech - Arkhe

Prosluněný byt na Vinohradech

Na začátku byly čtyři obdobně velké místnosti. Dnes si rodina užívá vzdušné 3+kk s velkorysým obývacím pokojem. Prosluněný byt na Vinohradech vzdává hold vysokým stropům vinohradských bytů i nadčasovým materiálům.

 

Prosluněný byt na Vinohradech
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2022
 • Velikost 105 m2
 • Foto Tomáš Slavík

Prosluněný byt na Vinohradech jsme navrhovali s odkazem na jeho historii, ale pro potřeby dnešní doby. Moderní zásahy jsme přiznali, kombinovali je s původními prvky a odkazem vinohradských bytů. Pracovali jsme rovněž s kvalitními materiály, které budou skvěle stárnout. Od masivního dřeva a dýhy až po kámen. Chtěli jsme, aby interiér vypadal dobře a výborně sloužil i za desítky let. A aby se spíš opravovalo, než vyhazovalo.

Prosluněný byt na Vinohradech - atelier arkhe Realizace interiéru

Prosluněný byt na Vinohradech akcentuje oblé tvary, ostrých rohů tu moc nenajdete. Prostor tak lépe plyne, vizuálně i fyzicky. Oblé tvary jsou šikovnější a v mnoha případech i esteticky vhodnější. Příkladem je dřevěná vestavba, kterou jsme mohli díky změně dispozice umístit do chodby. Ukrývá se tu šatna, koupelna, samostatná toaleta a úložné prostory. Že se něco skrývá uvnitř, sem tam prozrazují jen kliky. Z chodby se vstupuje i na druhou toaletu a také do ložnice a dětského pokoje. Ložnici jsme zahalili do tmavších a tlumenějších barev, abychom podtrhli útulnou a klidnou atmosféru. Profilované sklo, které místnost dělí na spací a oblékací zónu působí elegantně a současně podporuje intimitu.

Prosluněný byt na Vinohradech - atelier arkhe
Prosluněný byt na Vinohradech - atelier arkhe

„Prostor vždy navrhujeme tak, aby dobře vypadal a výborně sloužil i za desítky let. A aby se spíš opravovalo, než vyhazovalo.”

Chcete realizovat váš projekt?

Potrpíme si na propracované detaily, prosluněný byt na Vinohradech jich má hned několik. Deska kuchyňského ostrůvku například vznikla ze tří zaoblených, dva centimetry širokých desek křemene. Kámen se snažíme zapojit do všech vašich projektů. Slouží jako takový obraz. V kuchyni se podobná investice určitě vyplatí. Nejenže sem dostane punc luxusu a nadčasovosti, ale kámen je navíc odolný.

Domácí bar - rekonstrukce kuchyně

V návaznosti na budovu, ve které se byt nachází, jsme chtěli zachovat historizující prvky. Repasí proto prošla okna i dveře. V koupelně jsme zase pracovali s terrazzem, které k činžovním domům neodmyslitelně patří. Z terrazza vznikl rovněž sprchový kout, který je vyfrézovaný do hloubky tak, aby byl zcela v rovině se zbytkem plochy koupelny.

Dbali jsme na to, aby bylo co nejvíce rušivých prvků skryto. Prosluněný byt na Vinohradech má spotřebiče šikovně ukryté v kuchyňském ostrůvku a vestavěném nábytku. Neviditelná je i klimatizace nebo topení, schované za bílým ratanovým výpletem, na který navazuje design židlí u jídelního stolu – dílo švýcarského architekta Pierra Jeannereta z 50. let minulého století. Dodnes se ručně vyrábějí v Indii. Interiérové vybavení v prosluněném bytě na Vinohradech čítá i kousky od značek Vitra, miniforms a &Tradition.

Inspirace pro koupelnu - terrazzo koupelna
Inspirace pro koupelnu - terrazzo koupelna

Produkty z této realizace

7

Miniforms

Soda

untitled design 2

Hem

Bon Pouf Round

8

&Tradition

Flowerpot

5

&Tradition

Betty TK4

2

Vitra

Eames Lounge Chair

untitled design 4

&Tradition

Caret

4

Vitra

Nelson Bench

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít