Industriální byt bohatý na struktury - Arkhe

Industriální byt bohatý na struktury

Interiér bytu v rezidenčním projektu si od let užívání zasloužil refresh. Původní podoba z roku 2000 a dispoziční řešení již nevyhovovalo požadavkům majitelů, a proto se na nás obrátili.

Industriální byt bohatý na struktury - detail kuchyně
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2022
 • Velikost 136 m2
 • Vizualizace Perspektiv

Naším úkolem bylo změnit vše od základů tak, aby se rodině bydlelo dobře i po další desítky let. Tentokrát se proto nejedná o evoluci, ale revoluci. Industriální byt bohatý na struktury stavíme na kontrastu surových a jemných materiálů.

Industriální byt bohatý na struktury - jídelna v industriálním stylu

Centrální prostor tvoří otevřená kuchyně s jídelním koutem, jež plynule navazuje na obývací část domu. Majitelé vlastní spoustu knih a artefaktů z cest, pro které bylo zapotřebí vytvořit vhodné místo. Na míru navržený policový systém z roxorových tyčí doplněný o ocelové police je za nás funkčním i efektním řešením. Abychom prostor sjednotili, rozhodli jsme se pro obložení stěn. Princip vychází z dýhovaného kubusu, který z kuchyně pokračuje po stěně obývacího pokoje až do chodby, kde plní funkci dveří. Díky obkladu na stěně můžeme docílit komplexnímu propojení obytné části domu.

Industriální byt bohatý na struktury - detail kuchyně
Industriální byt bohatý na struktury - detail kuchyně

„Novou dynamiku stavíme na kontrastu surových a jemných materiálů.”

Chcete realizovat váš projekt?

Kompletní rekonstrukce zahrnuje vše od podlahy až po strop.  Právě z něj jsme odstranili původní podhledy, abychom akcentovali betonový strop. Monolitický blok ještě podtrhujeme přiznanou kabeláží. Industriální byt bohatý na struktury pracuje s materiálovou paletou bohatou na surové materiály v podobě kovu, oceli či přírodního kamene na kuchyňské lince. Do kontrastu pro industriální byt bohatý na struktury volíme přírodní dýhu na podlaze a obkladu stěn. Jako designový artefakt visí nad jídelním stylem svítidlo Soap od české sklárny BOMMA.

Industriální byt bohatý na struktury - jídelna v industriálním stylu
Obývací stěna v industriálním stylu

Klidné a elegantní zákoutí ložnice podtrhuje super komfortní postel Tufté od italské značky Novamobili. Za dřevěnou příčkou se prakticky skrývá šatna a koupelna majitelů. ⁠Intimní, až tajemnou atmosféru master koupelny podtrhujeme obkladem z keramické dlažby s motivem terrazza. Doplňková světla nám zajistí to správné nastavení mysli a pocit relaxu. Industriální byt bohatý na struktury nemusí ještě znamenat sterilní interiér.

Industriální byt - ložnice v neutrálních barvách
Ložnice v neutrálních barvách
Inspirace pro koupelnu - Industriální koupelna

Autorský tým

Produkty z této realizace

2

Vitra

Eames Lounge Chair

1

Miniforms

Mula

8

&Tradition

Flowerpot

untitled design 3

Vitra

Guéridon

Svěřte nám váš projekt


  Barbora Fišerová

  Barbora Fišerová

  Project Manager

  barbora.fiserova@arkhe.cz
  +420777492203

  Zavřít