Apartmán s industriálními prvky pro milovníka techna - Arkhe

Apartmán s industriálními prvky pro milovníka techna

Tento byt dokonale odráží svého majitele. Je odvážný a extravagantní. Přesně tak by se dal ve stručnosti shrnout tento rezidenční projekt pro milovníka techna.

 

perspektiv byt technare boysplaynice 15 min scaled
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2019
 • Velikost 118 m2
 • Foto BoysPlayNice

Klient často a rád cestuje a pobyt v butikových hotelech si vyloženě užívá. Stejnou atmosféru chtěl zažívat i ve svém vlastním bydlení. Tento byt svou nespoutaností bourá konvence. Exotickou dýhu střídá perforovaný kov. Tam, kde byste hledali pracovnu, je dýdžejský pult.

 Jednotlivé zóny a účely na sebe plynule navazují, místnosti jsou rozdělené pouze posuvnými skleněnými dveřmi. I ty se však dají zasunout do vestavěných skříní a můžou zcela zmizet. Spojujícím prvkem ve všech částech bytu jsou industriální doplňky a detaily. Pracovali jsme s drátosklem, kovem, zdivem natřeným na bílo a tmavými panely. Do prostoru jsme na přání majitele zakomponovali exotické dřevo.

„Prostoru chyběla otevřenost, rozhodli jsme se proto zásadně změnit původní nepřehlednou dispozici a prostor zbavit přebytečných příček.”

Chcete realizovat váš projekt?

Majitelovu vášeň, elektronickou hudbu, jsme interpretovali i pomocí nábytku. Extravaganci podtrhují vyzývavá svítidla Shibari od české sklářské značky BOMMA nebo stolek z kolekce Diesel by Moroso. Finální tečkou pak představuje pracovna, nebo spíše DJ studio s neonovým nápisem ,,I love techno“. Majitel se netají tím, že jeho hosté jsou interiérem residence překvapeni. Po  chvilce rozkoukání se ale vždy těší, až budou moci zase dorazit na návštěvu či party.

Svěřte nám váš projekt


  Martin Pavlíček, architekt a jednatel ateliéru arkhe

  Martin Pavlíček

  Head Architect & Partner

  martin.pavlicek@arkhe.cz

  Zavřít