Útulné bydlení v řadovém domě - Arkhe

Útulné bydlení v řadovém domě

Interiér novostavby řadového rodinného domu na Praze 10 se nese v duchu praktičnosti a funkčnosti. Mladý manželský pár se pro realizaci rozhodl s ohledem na to, že se jejich rodina teprve bude rozrůstat.

 

rds 210219 living1 min
 • Lokalita Praha, CZ
 • Rok 2022
 • Velikost 156 m2
 • Vizualizace Perspektiv

Náš nový projekt interiéru rodinného domu na Praze 10 se nese v tlumených přírodních tónech.⁠⁠ Centrem dvoupodlažního domu se stává obytný prostor v přízemí, propojující kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. ⁠⁠Na přání klienta navrhujeme klidný světlý prostor akcentující přírodní materiály.

Interiér je definován tmavší dubovou podlahou s klasickým francouzským vzorem. Parkety jednotlivé místnosti přirozeně propojují a vytváří tak kompaktní celek. Otevřenosti a vzdušnosti prostoru nahrává spojení kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. V barevně střídmých interiérech vždy hledáme možnosti, jak jednolitý celek rozbít. V případě obývacího pokoje jsme se rozhodli pro zelenou čalouněnou pohovku. Zemitá, avšak stále konzervativní barva tvojí harmonický celek s dubovou podlahou a bílými zdmi.

„Parkety jednotlivé místnosti přirozeně propojují a vytváří tak kompaktní celek.”

Chcete realizovat váš projekt?

Použití terrazza v koupelnách zažívá velký boom. Dostupné jsou nejrůznější barevné varianty, kombinace a textury. My jsme se rozhodli pro velkoformátovou dlažbu právě s motivem terrazza v jemné barevné paletě. Prostor oživují černé matné detaily v podobě podmínkových baterií, světel a žebříkového radiátoru. 

V barevně střídmých interiérech vždy hledáme možnosti, jak jednolitý celek rozbít. V případě obývacího pokoje jsme se rozhodli pro zelenou čalouněnou pohovku. Zemitá, avšak stále konzervativní barva tvojí harmonický celek s dubovou podlahou a bílými zdmi. ⁠⁠

Vstupní prostor by se neměl podceňovat ani zanedbávat, jde o vaši první vizitku při vstupu do interiéru. Prostor musí být funkční, zároveň by měl také reflektovat styl interiéru celého bytu. Jak tohle všechno spojit? ⁠⁠Chodba v rodinném domě potřebuje dostatek úložných míst, které jsme vyřešili prostřednictvím atypických vestavěných skříní aniž by ubíraly na prostoru.  Umístění zrcadel dodává hloubku a opticky místnost zvětšují.

Svěřte nám váš projekt


  Martin Pavlíček, architekt a jednatel ateliéru arkhe

  Martin Pavlíček

  Head Architect & Partner

  martin.pavlicek@arkhe.cz

  Zavřít